Założyciel Wikipedii sugeruje Facebookowi i Twitterowi korzystanie z moderatorów wolontariuszy

Według założyciela cyfrowej encyklopedii Facebook i Twitter powinny przyjąć podejście Wikipedii do walki z nadużyciami i dezinformacją w Internecie, korzystając z pomocy tysięcy moderatorów-wolontariuszy do monitorowania kontrowersyjnych postów.

Jimmy Wales stwierdził, że skala problemu, z jakim borykają się firmy zajmujące się mediami społecznościowymi została uwypuklona, ​​gdy musiał osobiście poprosić dyrektora naczelnego Twittera, Jacka Dorseya, o zajęcie się szczególnie okrutnym internetowym trollem, po tym jak początkowo firma nie zrobiła nic.

Wikipedia, która została uruchomiona w 2001 roku, wykorzystuje redaktorów-wolontariuszy do nadzorowania swoich wpisów, w tym specjalistyczną grupę medyczną, która moderuje wpisy dotyczące zdrowia i medycyny.

Wikipedia ma do 5000 „niezwykle aktywnych” redaktorów wolontariuszy z łącznie około 80 000 aktywnych redaktorów i odnotowuje około 2 miliardy odwiedzin miesięcznie, a jej strony są edytowane co 1,9 sekundy.

Wales stwierdził, że podejście Wikipedii może zadziałać na platformach mediów społecznościowych.

„Myślę, że jednym z rozwiązań, na które te firmy powinny zwrócić uwagę, jest sposób, w jaki sposób przekazujemy więcej uprawnień do podejmowania decyzji w ręce myślących ludzi w naszej społeczności” – powiedział Wales. „Więc jeśli uznamy, że istnieje problem z grupami trolli, istotnym jest kto walczy z nimi na linii frontu… Jeśli to tylko firma i jej algorytmy, to cóż, przegrywa tę bitwę, wyraźnie”.

Wales przyznał, że przyznanie „zaufanym użytkownikom” uprawnień do blokowania i moderowania innych użytkowników stwarza problemy, ale firmy zajmujące się mediami społecznościowymi powinny rozważyć przekazanie części uprawnień użytkownikom jako rozwiązanie problemu nadużyć.

Twitter poinformował użytkowników w czwartek o swoich planach przeciwdziałania nadużyciom na platformie. Firma powiedziała, że ​​bada „nowe sposoby” filtrowania niechcianych słów i emotikon z odpowiedzi dla użytkowników i wkrótce przetestuje funkcję „heads up”, która będzie ostrzegać ludzi, jeśli mają zamiar dołączyć do gorącej rozmowy online.

Twitter planuje również funkcję, która pozwoli użytkownikom na ciche usunięcie się z wątku, w którym są oznaczeni.

O nas

Nasze studio zajmuje się szerokim zakresem form twórczości wirtualnej. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze prace spełniały oczekiwania osób, które zdecydowały się nam zaufać.

Kontakt

Tel: + 48 886 183 165
Email: websiterstudio@gmail.com
Web: www.websiter.pl 

Freelance Fly Event

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto bete vitae.

Zapraszamy do współpracy

OPOWIEDZ, W JAKI SPOSÓB MOŻEMY CI POMÓC

Jeśli potrzebujesz zaprojektowania strony internetowej, pomocy ze stworzeniem reklamy/wizytówki video, pozyskania fanów na swoich social mediach lub materiałów reklamowych – trafiłeś w odpowiednie miejsce!